Izvēloties jumta segumu, loģisks ir jautājums: “Kādi būs ieguvumi, izvēloties tieši šī veida jumtu?” Šajā rakstā apskatīsim, kādi ir tērauda jumta sniegtie plusi un priekšrocības, salīdzinot ar cita veida jumta segumiem.

Ilgmūžība: Kvalitatīva un pareizi uzstādīta metāla jumta mūžs var būt tikpat ilgs, cik mājas mūžs. Metāls ir noturīgs pret apaugšanu ar sūnu, pelējumu, uguni, kaitēkļiem, puvi un nezaudē savu stiprību, tāpēc jumta garantijas termiņi svārstās pat no 20-50 gadiem. Jumta krāsojumam tiek dota garantija līdz pat 30 gadiem.

Svars: Salīdzinot ar citiem jumtu segumiem, tērauda jumts ir līdz pat desmit reizēm vieglāks, kā arī jumtiem ar slīpumu virs 20⁰ netiek rēķinātas sniega slodzes, jo tas vairs uz jumta ilgstoši neturas. Tas padara tā uzstādīšanu vienkāršāku un neizvirza augstas prasības jumta nesošajām konstrukcijām un ēkas pamatiem, ļaujot to uzstādīt dažādu konstrukciju ēkām. Neaizstājams tas ir pie ēku renovācijas.

Uzstādīšanas laiks: Metāla jumta uzstādīšanas process notiek ātri, tāpēc mājas īpašnieks var ietaupīt naudu arī uz uzstādīšanas izmaksu rēķina.

Ugunsdrošība: Tērauda jumti atbilst A klases ugunsdrošības līmenim, kas nozīmē augstāko iespējamo drošības rādītāju.

Slīpums: Metāla jumta segumus iespējams uzstādīt arī uz jumtiem, kuru slīpuma leņķis ir samērā neliels, vienlaicīgi, izslēdzot potenciālās ūdens sūces iespējamību seguma pārlaiduma vietās. To veicina iespēja seguma loksnes izgatavot klienta jumtam nepieciešamajā garumā.

Nokrišņu atgrūšana: Pateicoties tērauda jumta gludajai virsmai, uz tā neuzkrājas ne lietus ūdens, ne sniegs, ne putekļi, ne citi mikroorganismi. Tas mājas īpašnieku atbrīvo gan no sniega tīrīšanas darbiem ziemā, gan īpašas papildus jumta plakņu attīrīšanas no apaugšanas ar sūnu, kas bieži ir par iemeslu straujai jumta ekspluatācijas termiņa saīsināšanai.

Cena: Salīdzinot ar citu jumta segumu cenām, metāla jumta iegādes un uzstādīšanas izmaksas ir zemas un jumta kalpošanas mūžs ilgs, kas ilgtermiņā padara šo risinājumu vēl lētāku.

Atjaunošana: Reizēm vētru laikā jumtu segumus bojā krītoši koki vai tos daļēji norauj stiprais vējš. Parasti metāla jumts ir noturīgs pret dažādiem bojājumiem, bet, ja bojājumi tomēr radušies, bojāto plāksni ir iespējams ātri un vienkārši aizstāt ar jaunu, tādējādi nav nepieciešams nomainīt segumu visai jumta plaknei.

Dizaina daudzveidība: Tērauda jumtu ražotāji piedāvā plašu dizainu daudzveidību – pieejami dažādas profilu formas, krāsas, dažādi virsmas pārklājumi, kā, piemēram, dakstiņu jumta seguma imitācija.