Kā jau par jebkuru lietu, arī par metāla jumtiem sabiedrībā dzirdēti daudzi apgalvojumi, tomēr ne visi no tiem pilnībā atbilst patiesībai. Kādi tad ir populārākie mīti un patiesības par tērauda jumta segumiem?

Limitētas dizaina iespējas: Tā tas bija tikai pašos metāla jumtu ražošanas pirmsākumos, bet mūsdienās tehnoloģijas ir attīstījušās, tāpat kā tērauda jumtu dizaina daudzveidība, tāpēc tagad pieejami dažādi profili, krāsas, apstrādes metodes un imitācijas.

Augsts trokšņu līmenis: Ja ēka zem metāla jumta ir siltināta, tad lietus laikā mājās dzirdamais troksnis nav lielāks par to, kādu nokrišņu laikā rada cita veida jumtu segumi. Turklāt kārtīgs metāla biezums (0,50mm) un pareiza materiāla ieklāšana novērš metāla jumta trokšņu līmeni līdz minimumam

Augstas izmaksas: Metāla jumts var būt dārgāks par daļu citu materiālu, bet, izvēloties jumta segumu, noteikti jāņem vērā tā kalpošanas mūžs, jo ilgtermiņā metāla jumts ir viens no visizdevīgākajiem risinājumiem, kas piemērots gan atvieglotām un tehniski sarežģītām jumtu konstrukcijām.

Citi jumtu materiāli ir labāki: To nākas dzirdēt par jebkuru jumtu segumu, jo katram materiālam ir savas priekšrocības un savi mīnusi. Gadu gaitā tērauda jumtu sniegums ir manāmi uzlabots, to sniegtās dizaina iespējas kļuvušas plašākas, bet kalpošanas mūžs ilgāks.

Krusas bojājumi: Lai nodarītu bojājumus jumtam vai tā pārklājumam, krusas graudiem jābūt ļoti lieliem, kādus Latvijā nākas novērot ārkārtīgi reti. Turklāt pat tad, ja tiek piedzīvota spēcīga krusa, tā nespēj ietekmēt jumta tehnisko sniegumu.

Aukstums ziemā un karstums vasarā: Neviens jumta segums nav siltumizolācijas materiāls, tāpēc, montējot metāla jumtus, siltumizolāciju lieciet atbilstoši būvniecības normatīviem ziemai un ar biezākām latām labākai jumta apakšklāja vēdināšanai vasarai.